ChatGPT Plus abonnement goedkoper: 9 betaalde abonnementen onder $20 en waarop elk bezuinigt

Kort antwoord

Google AI Plus en Poe Basic zijn de goedkoopste betaalde alternatieven voor ChatGPT Plus: $4.99 per maand in de VS per oktober 2026, een kwart van de $20 die Plus kost. Poe Basic geeft toegang tot GPT-, Claude- en Gemini-modellen. ChatGPT Go voor $8 is de goedkopere versie van Plus zelf, zonder de geavanceerde redeneermodellen.

A brushed silver OpenAI knot on a tall black plinth beside three low plinths holding a rainbow glass Gemini star, a terracotta Claude starburst and a grey pebble

Welke betaalde AI-abonnementen kosten minder dan ChatGPT Plus?

Negen betaalde abonnementen van acht bedrijven kosten in de VS minder dan de $20 per maand van ChatGPT Plus, per 25 oktober 2026. We lazen elke prijs die dag af op de eigen prijspagina van het bedrijf of in de Amerikaanse App Store-vermelding. Eén van de negen, Claude Pro, zakt alleen onder $20 als je een jaar vooruit betaalt.

AbonnementPrijs in de VSBetaalwijzeBeste model volgens de pagina van het abonnementVoor wie
Google AI Plus$4.99 per maandMaandelijksGemini's Flash-model, 2x het gratis gebruikGemini-gebruikers die ook 400 GB opslag willen
Poe Basic$4.99 per maandMaandelijks of jaarlijksGPT-, Claude Opus- en Gemini-bots, betaald met puntenLichte gebruikers die alle labs in één app willen
ChatGPT Go$8.00 per maandAlleen maandelijksGPT-5.6 Luna voor Think, geen GPT-5.6 SolChatGPT-gebruikers die tegen de limieten van Free aanlopen
Microsoft 365 Personal$9.99 per maand of $99.99 per jaarMaandelijks of jaarlijksCopilot-chat met "higher usage than free"Mensen die Copilot op hun Microsoft 365-rekening willen
SuperGrok Lite$10.00 per maandMaandelijksGrok, één trede onder SuperGrok van $30Grok-gebruikers die niet het volledige SuperGrok nodig hebben
Vibe Pro by Mistral$14.99 per maandMaandelijksMistral's modellen, plus $15 per maand aan API-tegoedProgrammeurs die Mistral's CLI en API-tegoed willen
Whizi Starter$15.99 per maand, of $10.99 bij jaarlijkse betalingMaandelijks of jaarlijksChatGPT Luna, Claude Haiku en Whizi AIDagelijkse chat in één app
Claude Pro, jaarlijks$17 per maand, $200 voorafJaarlijksAnthropic's Claude-modellenClaude-gebruikers die een jaar vooruit kunnen betalen
Google AI Pro$19.99 per maandMaandelijksGemini 4 Argon, 4x het gratis gebruikWie het vlaggenschip van Google wil voor 1 cent minder

Perplexity haalde de lijst niet. Het goedkoopste betaalde abonnement, Pro, kost $20.00 in de Amerikaanse App Store, evenveel als Plus. DeepSeek heeft helemaal geen betaald abonnement en de iPhone-app vermeldt geen in-app-aankopen. Is $0 je budget, dan behandelt onze pagina met gratis ChatGPT-alternatieven juist de gratis varianten.

Wat levert een jaar ChatGPT Plus elders op?

Een jaar ChatGPT Plus kost $240, en daarvoor krijg je vier jaar Google AI Plus of Poe Basic. OpenAI geeft op het web geen jaarkorting. In het helpartikel over Plus staat: "Currently, we do not support annual billing or the option to pay for multiple months in advance for ChatGPT Plus subscriptions." Twaalf maanden Plus is daar dus 12 keer $20. De Amerikaanse App Store-vermelding van de ChatGPT-app toont wel een tweede item "ChatGPT Plus" van $200.00, zonder vermelde betaalperiode. Het helpcentrum van OpenAI noemt het niet, en op onze pagina over het jaarabonnement van ChatGPT Plus staat wat we weten.

$240, een jaar ChatGPT Plus, koopt vier jaar Google AI Plus
ChatGPT Plus$20 per maand12 maandenGoogle AI Plus$4.99 per maand48 maandenPoe Basic$4.99 per maand48 maandenChatGPT Go$8 per maand30 maandenMicrosoft 365 Personal$9.99 per maand24 maandenSuperGrok Lite$10 per maand24 maandenVibe Pro$14.99 per maand16 maandenWhizi Starter$15.99 per maand15 maandenGoogle AI Pro$19.99 per maand12 maandenelk vierkant is één maand van het abonnement,maandprijzen in de VS gelezen op 25 oktober 2026

De grafiek gebruikt maandprijzen. Jaarlijks betalen verlaagt er drie verder: Microsoft 365 Personal kost $99.99 per jaar op de abonnementspagina van Microsoft, Whizi Starter $131.88 en Claude Pro $200. Een heel jaar Microsoft 365 Personal kost minder dan vijf maanden Plus.

De prijs alleen zegt echter niet wat je inlevert. Met Google AI Plus krijg je Gemini's Flash-model, niet het Pro-model dat Google verkoopt voor $19.99. Poe Basic geeft toegang tot de grote modellen, maar elk bericht kost punten uit een dagelijks of maandelijks tegoed. Een goedkoper abonnement wint alleen als het nog het model draait waarvoor je Plus betaalde.

Is er een goedkopere versie van ChatGPT Plus?

Ja. ChatGPT Go is het goedkopere abonnement van OpenAI, voor $8.00 per maand in de Amerikaanse App Store, en je blijft binnen ChatGPT. Volgens het helpartikel over Go krijgt Go "unlimited everyday text chats" en hogere limieten dan Free voor afbeeldingen, bestandsuploads en data-analyse.

Maar Go krijgt de topmodellen niet. OpenAI zegt dat "Think uses GPT-5.6 Luna" op Go, en "ChatGPT Go does not include GPT-5.6 Sol." De prijspagina reserveert "Advanced reasoning models with GPT-6" en uitgebreid deep research voor Plus. Go kan ook advertenties tonen. Op de plankaart staat: "This plan may include ads." Net als Plus kun je Go alleen maandelijks betalen.

Go is de juiste keuze als je tegen de limieten van Free voor afbeeldingen en uploads aanloopt, maar de redeneermodellen niet nodig hebt. Het is de verkeerde als die modellen de reden zijn dat je betaalt. Onze pagina ChatGPT Go vs Plus toont het volledige verschil, en ChatGPT Go vs Google AI Plus zet de twee goedkoopste varianten rechtstreeks naast elkaar.

Is Claude Pro goedkoper dan ChatGPT Plus?

Claude Pro is alleen goedkoper dan ChatGPT Plus als je een jaar vooruit betaalt. De prijspagina van Claude noemt Pro $17 per maand "with annual subscription discount ($200 billed up front)," en "$20 if billed monthly." Betaal je maand na maand, dan kosten ze evenveel.

Betaal je voor het jaar, dan bespaar je $40 ten opzichte van twaalf maanden Plus. Die besparing krimpt als je in de iPhone-app koopt. De Amerikaanse vermelding van de Claude-app verkoopt een jaarlijkse Claude Pro voor $214.99, dus via Apple bespaar je $25.01. In Is Claude Pro het waard lees je of een heel jaar zich terugbetaalt.

Welk goedkoop abonnement geeft toegang tot modellen van meer dan één AI-bedrijf?

Poe Basic is het goedkoopste abonnement met modellen van meerdere labs, voor $4.99 per maand. De FAQ over aankopen van Poe belooft "access to all major models and more starting at $4.99/month," en stelt dat elk groot lab "offers a $20/month subscription that only covers their own models." Bij Poe kun je ook gezinsleden uitnodigen voor één abonnement. Iedereen put uit dezelfde punten.

Whizi is de andere manier om meerdere labs op één rekening te krijgen, en verliest van Poe op prijs aan de onderkant. Whizi Starter kost $15.99 per maand voor ChatGPT Luna, Claude Haiku en Whizi AI, plus Auto, dat tussen die drie kiest. Je zit vast aan 800 berichten per maand en krijgt geen beeldgeneratie. ChatGPT Go biedt onbeperkte alledaagse tekstchat voor de helft van de prijs. Whizi Pro voegt Claude Opus, Claude Sonnet, ChatGPT Sol en Gemini-modellen toe, met chats naast elkaar. Bij jaarlijkse betaling is het $19.99 per maand, $239.88 per jaar, 12 cent minder dan een jaar Plus op het web. Dat is geen besparing. Het is hetzelfde geld voor meer dan één lab. Maandelijks kost Pro $29.99, meer dan Plus. Onze pagina over een alternatief voor ChatGPT Plus legt het volledige verhaal voor Whizi uit.

Veelgestelde vragen

Wat is het goedkoopste betaalde AI-abonnement?

Google AI Plus en Poe Basic delen de eerste plek met $4.99 per maand in de VS, per 25 oktober 2026. Vibe Pro van Mistral kost $5.99 voor geverifieerde studenten, normaal $14.99. Is Google AI Plus het waard kijkt wat $4.99 je in Gemini oplevert.

Kun je ChatGPT Plus jaarlijks betalen om te besparen?

Niet op het web. Het helpcentrum van OpenAI zegt dat jaarlijkse betaling of meerdere maanden vooruit betalen niet wordt ondersteund voor Go, Plus of Pro, dus een jaar Plus kost daar $240. De Amerikaanse App Store toont een tweede ChatGPT Plus-item van $200.00 zonder betaalperiode, en OpenAI legt dat niet uit. Jaarabonnement ChatGPT Plus vergelijkt de labs die wel een jaar verkopen.

Is de ChatGPT API goedkoper dan ChatGPT Plus?

Bij licht gebruik kan dat, omdat de API per token rekent in plaats van een vast bedrag van $20. OpenAI houdt de twee gescheiden: het artikel over Plus zegt "API usage is separate and billed independently." Veel chatten kost via de API meestal meer. ChatGPT API vs abonnement rekent uit waar de grens ligt.

Is gratis ChatGPT goed genoeg in plaats van een goedkoper abonnement?

Voor tekstchat vaak wel. De prijspagina van OpenAI noemt onbeperkte tekstchats met GPT-6 in het gratis abonnement, met limieten op uploads, afbeeldingen, spraak en deep research. Loop je tegen die limieten aan, dan verhoogt Go voor $8 ze. Is ChatGPT Plus het waard zet uiteen wat Plus daar bovenop biedt.