پاسخ کوتاه
R1 مدلی از DeepSeek است که قیمت آن $0.7 به ازای هر میلیون توکن ورودی و $2.5 به ازای هر میلیون توکن خروجی است، با پنجره زمینه 64K توکن. یک پاسخ استاندارد، یعنی 1,000 توکن ورودی و 500 توکن خروجی، $0.0019 هزینه دارد. در Whizi این مدل 2 اعتبار به ازای هر پیام هزینه میگیرد و به پلن Powerhouse یا بالاتر نیاز دارد.
این مدل را در میان کاتالوگ، میانقیمت قرار میدهد: 41 مدل از 89 مدل قیمتگذاریشده برای هر پاسخ گرانتر هستند و 47 مدل ارزانتر.
R1 چقدر هزینه دارد
نرخهای فهرست، همان چیزی است که ارائهدهنده به ازای هر توکن دریافت میکند. هزینهٔ یک پاسخ استاندارد عدد کاربردیتری است، زیرا همان واحد کار را در همهٔ مدلها، صرفنظر از نحوهٔ صورتحساب هر یک، قیمتگذاری میکند.
| ورودی، به ازای هر میلیون توکن | $0.7 |
| خروجی، به ازای هر میلیون توکن | $2.5 |
| یک پاسخ استاندارد | $0.0019 |
| هزار پاسخ | $1.95 |
| پنجره زمینه | 64K توکن |
| اعتبار به ازای هر پیام در Whizi | 2 |
| حداقل پلن Whizi | Powerhouse |
| رتبه بر اساس هزینه، از 89 مدل قیمتگذاریشده | 48 |
قیمتها همان نرخهای منتشرشدهٔ DeepSeek هستند که توسط OpenRouter منتقل شدهاند و آخرینبار در 2026-08-20 بهروزرسانی شدهاند. مجموعهٔ کامل داده که 100 مدل از 29 ارائهدهنده را پوشش میدهد، شاخص هزینهٔ مدلهای هوش مصنوعی است که استفادهٔ مجدد از آن با ذکر منبع رایگان است.
هزینهٔ آن در داخل Whizi
Whizi پیامها را بر اساس اعتبار اندازهگیری میکند، نه توکن، و R1 به ازای هر پیام 2 اعتبار هزینه میگیرد. این هزینه با طول پیام شما یا طول پاسخ تغییر نمیکند، پس یک سؤال یکخطی و یک تحلیل سند بلند، هزینهٔ یکسانی دارند.
| پلن | قیمت ماهانه | اعتبار ماهانه | پیامها روی این مدل |
|---|---|---|---|
| Powerhouse | $49.99، یا $34.99 با صورتحساب سالانه | 8,000 | 4,000 |
R1 بخشی از کاتالوگ Powerhouse است. هر چیزی که بهصراحت در پلنهای Starter یا Pro فهرست نشده باشد، به Powerhouse میرسد که پیشفرض عمدی برای مدلهای پیشرفته و تخصصی است. به پلنها و محدودیتها مراجعه کنید.
مقایسهٔ آن از نظر قیمت
در برابر ارزانترین مدل در شاخص، Ling-3.0-flash با $0.000053 به ازای هر پاسخ، R1 هزینهای 37 برابر بیشتر دارد. در برابر میانه، Kimi K2 0711 با $0.0017، هزینهٔ آن تقریباً یکسان است.
نزدیکترین همتایان آن از DeepSeek:
| مدل | یک پاسخ | زمینه | اعتبار |
|---|---|---|---|
| DeepSeek V3.2 | $0.0005 | 164K | 1 |
| DeepSeek V3.1 | $0.0007 | 164K | 1 |
| R1 (این صفحه) | $0.0019 | 64K | 2 |
| DeepSeek V4 Pro 0813 | $0.0030 | 1M | 2 |
اگر R1 بیش از حد نیاز یک کار خاص است، DeepSeek V3.1 با $0.0007 به ازای هر پاسخ و 1 اعتبار به ازای هر پیام، گزینهٔ ارزانتر DeepSeek است. هدایت کارهای روتین به سمت یک ردهٔ پایینتر، بزرگترین کاری است که میتوانید انجام دهید تا سهمیهتان بیشتر دوام بیاورد.
پنجرهٔ زمینه در عمل
R1، 64K توکن زمینه میپذیرد که تقریباً معادل 96 صفحه متن است. این عدد پایینتر از میانهٔ کاتالوگ قیمتگذاریشده است.
زمینهٔ تبلیغشده و زمینهٔ قابلاستفاده یکسان نیستند. یادآوری معمولاً پیش از رسیدن به حد اعلامشده افت میکند، بهویژه برای محتوای میانی یک ورودی طولانی، پس آزمون عملی این است که یک سند طولانی بارگذاری کنید و دربارهٔ چیزی که در میانهٔ آن دفن شده بپرسید، نه اینکه صرفاً به عدد اعتماد کنید.
این عدد زمانی بیشترین اهمیت را دارد که با فایلهای خودتان کار میکنید. اگر سندی برای مدلی که انتخاب کردهاید بیش از حد طولانی باشد، تغییر به مدلی با زمینهٔ بزرگتر در همان گفتگو، رشتهٔ گفتگو را منتقل میکند، پس نیازی به شروع دوباره نیست. به تغییر مدل در میانهٔ گفتگو مراجعه کنید.
- ورودی $0.7 و خروجی $2.5 به ازای هر میلیون توکن
- $0.0019 برای یک پاسخ استاندارد، $1.95 برای هزار پاسخ
- پنجره زمینه 64K توکن
- 2 اعتبار به ازای هر پیام در Whizi
- نیازمند پلن Powerhouse یا بالاتر
- رتبهٔ 48 از 89 مدل قیمتگذاریشده بر اساس هزینه
پرسشهای متداول
هزینهٔ R1 چقدر است؟
طبق نرخهای فهرست، $0.7 به ازای هر میلیون توکن ورودی و $2.5 به ازای هر میلیون توکن خروجی، که برای یک پاسخ استاندارد با 1,000 توکن ورودی و 500 توکن خروجی به $0.0019 میرسد، یا $1.95 برای هزار پاسخ. در Whizi این مدل 2 اعتبار به ازای هر پیام از سهمیهٔ ماهانه هزینه میگیرد، نه به ازای هر توکن.
کدام پلن Whizi شامل R1 است؟
پلن Powerhouse و بالاتر که $49.99 در ماه یا $34.99 با صورتحساب سالانه است. با 2 اعتبار به ازای هر پیام، سهمیهٔ 8,000 اعتباری Powerhouse اگر تمام آن اینجا صرف شود، 4,000 پیام روی این مدل را پوشش میدهد، و بیشتر افراد برای کارهای روتین یک مدل 1 اعتباری را نیز ترکیب میکنند تا سهمیه بیشتر دوام بیاورد.
پنجرهٔ زمینهٔ R1 چقدر است؟
64K توکن، که تقریباً معادل 96 صفحه متن است و پایینتر از میانهٔ کاتالوگ قیمتگذاریشده قرار دارد. این عدد را سقف در نظر بگیرید، نه رقم کاری واقعی: یادآوری معمولاً پیش از رسیدن به حد اعلامشده افت میکند، بهویژه برای محتوای میانی یک ورودی طولانی.
آیا R1 نسبت به مدلهای دیگر گران است؟
رتبهٔ آن 48 از 89 مدل قیمتگذاریشده بر اساس هزینهٔ هر پاسخ است، پس 41 مدل گرانتر و 47 مدل ارزانتر هستند. دامنهٔ کل کاتالوگ از ارزانترین تا گرانترین حدود 2000 برابر است که بسیار وسیعتر از تصور اغلب افراد است، پس «گران» فقط در مقایسه با گزینهٔ مشخصی که در غیر این صورت استفاده میکردید، معنا دارد.