Krótka odpowiedź
R1 to model DeepSeek wyceniony na $0.7 za milion tokenów wejściowych i $2.5 za milion tokenów wyjściowych, z oknem kontekstu 64K tokenów. Jedna standardowa odpowiedź, czyli 1000 tokenów na wejściu i 500 na wyjściu, kosztuje $0.0019. W Whizi kosztuje to 2 kredyty za wiadomość i wymaga planu Powerhouse lub wyższego.
To sprawia, że w katalogu jest to model o średniej cenie: 41 z 89 wycenionych modeli kosztuje więcej za odpowiedź, a 47 kosztuje mniej.
Ile kosztuje R1
Ceny cennikowe to stawki naliczane przez dostawcę za token. Koszt jednej standardowej odpowiedzi jest liczbą bardziej użyteczną, ponieważ wycenia tę samą jednostkę pracy dla każdego modelu, niezależnie od sposobu rozliczania.
| Wejście, za milion tokenów | $0.7 |
| Wyjście, za milion tokenów | $2.5 |
| Jedna standardowa odpowiedź | $0.0019 |
| Tysiąc odpowiedzi | $1.95 |
| Okno kontekstu | 64K tokenów |
| Kredyty za wiadomość w Whizi | 2 |
| Minimalny plan Whizi | Powerhouse |
| Miejsce w rankingu kosztów, spośród 89 wycenionych modeli | 48 |
Ceny to opublikowane stawki DeepSeek przekazywane przez OpenRouter, ostatnio odświeżone 2026-08-20. Pełny zbiór danych obejmujący wszystkie 100 modeli od 29 dostawców to indeks kosztów modeli AI, który można swobodnie wykorzystywać z podaniem źródła.
Ile to kosztuje w Whizi
Whizi rozlicza wiadomości w kredytach, a nie w tokenach, a R1 jest naliczane w wysokości 2 kredytów za wiadomość. Koszt nie zmienia się w zależności od długości wiadomości ani odpowiedzi, więc jednolinijkowe pytanie i długa analiza dokumentu kosztują tyle samo.
| Plan | Cena miesięczna | Miesięczne kredyty | Wiadomości na tym modelu |
|---|---|---|---|
| Powerhouse | $49.99, lub $34.99 przy rozliczeniu rocznym | 8,000 | 4,000 |
R1 jest częścią katalogu Powerhouse. Wszystko, co nie jest wyraźnie wymienione w planach Starter lub Pro, przechodzi do Powerhouse, co jest celowym ustawieniem domyślnym dla modeli czołowych i specjalistycznych. Zobacz plany i limity.
Jak wypada cenowo
W porównaniu z najtańszym modelem w indeksie, Ling-3.0-flash za $0.000053 za odpowiedź, R1 kosztuje 37 razy więcej. W porównaniu z medianą, Kimi K2 0711 za $0.0017, kosztuje mniej więcej tyle samo.
Najbliżsi sąsiedzi od DeepSeek:
| Model | Jedna odpowiedź | Kontekst | Kredyty |
|---|---|---|---|
| DeepSeek V3.2 | $0.0005 | 164K | 1 |
| DeepSeek V3.1 | $0.0007 | 164K | 1 |
| R1 (ta strona) | $0.0019 | 64K | 2 |
| DeepSeek V4 Pro 0813 | $0.0030 | 1M | 2 |
Jeśli R1 to więcej modelu, niż wymaga dane zadanie, DeepSeek V3.1 jest tańszą opcją od DeepSeek, kosztującą $0.0007 za odpowiedź i 1 kredyt za wiadomość. Kierowanie rutynowej pracy do niższego poziomu to pojedyncza rzecz, która najbardziej wydłuża limit.
Okno kontekstu w praktyce
R1 przyjmuje 64K tokenów kontekstu, czyli mniej więcej 96 stron tekstu. To poniżej mediany dla wycenionego katalogu.
Deklarowany kontekst i użyteczny kontekst to nie to samo. Zdolność przywoływania informacji zwykle spada, zanim osiągnięty zostanie podany limit, szczególnie dla treści znajdujących się w środku długiego wejścia, więc praktycznym testem jest przesłanie długiego dokumentu i zadanie pytania o coś ukrytego mniej więcej w połowie, zamiast ufać samej liczbie.
Ta liczba ma największe znaczenie, gdy pracujesz na własnych plikach. Jeśli dokument jest zbyt długi dla wybranego modelu, przełączenie się na model z większym kontekstem w tej samej rozmowie przenosi wątek dalej, więc nie zaczynasz od nowa. Zobacz przełączanie modeli w trakcie rozmowy.
- Wejście $0.7 i wyjście $2.5 za milion tokenów
- $0.0019 za jedną standardową odpowiedź, $1.95 za tysiąc
- Okno kontekstu 64K tokenów
- 2 kredyty za wiadomość w Whizi
- Wymaga planu Powerhouse lub wyższego
- Zajmuje 48 miejsce spośród 89 wycenionych modeli pod względem kosztu
Najczęstsze pytania
Ile kosztuje R1?
$0.7 za milion tokenów wejściowych i $2.5 za milion tokenów wyjściowych według stawek cennikowych, co daje $0.0019 za jedną standardową odpowiedź złożoną z 1000 tokenów na wejściu i 500 na wyjściu, lub $1.95 za tysiąc takich odpowiedzi. W Whizi to 2 kredyty za wiadomość w ramach miesięcznego limitu, a nie rozliczanie za token.
Który plan Whizi obejmuje R1?
Powerhouse i wyższe, co kosztuje $49.99 miesięcznie lub $34.99 przy rozliczeniu rocznym. Przy 2 kredytach za wiadomość, limit Powerhouse wynoszący 8,000 kredytów pokrywa 4,000 wiadomości na tym modelu, jeśli wydasz na niego cały limit, a większość osób łączy to z modelem za 1 kredyt do rutynowych zadań, aby limit starczył na dłużej.
Jakie jest okno kontekstu R1?
64K tokenów, czyli mniej więcej 96 stron tekstu, co plasuje się poniżej mediany dla wycenionego katalogu. Traktuj to jako sufit, a nie wartość roboczą: zdolność przywoływania informacji zwykle spada, zanim osiągnięty zostanie podany limit, zwłaszcza w przypadku treści znajdujących się w środku długiego wejścia.
Czy R1 jest drogi w porównaniu z innymi modelami?
Zajmuje 48 miejsce spośród 89 wycenionych modeli pod względem kosztu za odpowiedź, więc 41 kosztuje więcej, a 47 mniej. Rozpiętość w całym katalogu wynosi około 2000 razy od najtańszego do najdroższego, co jest znacznie szersze, niż większość ludzi zakłada, więc określenie "drogi" ma sens tylko w odniesieniu do konkretnej alternatywy, którą inaczej byś wybrał.